Jakie mleko modyfikowane wybrać dla dziecka

Tak, wielu specjalistów z dziedziny pediatrii i nie tylko, zaleca karmienie piersią swoich dzieci. Mleko z piersi mamy ma wiele składników odżywczych. Tak, wiele mam idzie zgodnie z tą myślą, zapewniając swoim nowo narodzonym dzieciom źródło najważniejszych wartości odżywczych. Z czasem jednak, pierś idzie w odstawkę (np. ponieważ nie ma w nim już wystarczającej ilości mleka). Czas więc na to, aby w życiu małego dziecka pojawiło się mleko modyfikowane. Dobrym i polecanym produktem jest Nestle Nan Optipro. Co jednak trzeba wiedzieć odnośnie takiego mleka modyfikowanego? Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na jego zakup?

Skład mleka modyfikowanego

Właściwie należałoby powiedzieć w skrócie, że należy wybierać te produkty, które w swoim składzie są najbardziej zbliżone do mleka matki. To nie będzie wystarczająca informacja. Koniecznie należy zwrócić uwagę na skład takiego produktu. Obowiązkowo powinny znajdować się w nim takie pierwiastki, jak wapń, potas, sód, żelazo, cynk. Koniecznością jest też obecność odpowiednich witamin, w tym wit. C, A, K oraz witaminy z grupy B. Nie jest to żaden wymysł współczesnych czasów, ale ważne składniki, które wspierać będą prawidłowy rozwój malucha na każdym etapie życia.

Pozostałe składniki mleka modyfikowanego

Oprócz tego, w składzie mleka modyfikowanego, powinny znaleźć się także:

  • źródła białka,
  • odtłuszczone mleko w proszku,
  • oleje roślinne,
  • laktoza,
  • oligosacharydy,
  • cholina,
  • długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe,
  • probiotyki i prebiotyki.

Warto również sprawdzić, czy dane mleko modyfikowane posiada polecenie od Instytutu Matki i Dziecka. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że ma się do czynienia z produktem bezpiecznym, który nie zaszkodzi małemu dziecku. Podczas zakupów, nie można zapomnieć również o tym, aby wybierać taki produkt, który dedykowany jest dla danej grupy wiekowej. Mleka modyfikowane, w tym Nestle nan optipro ze sklepu internetowego Bee.pl, przeznaczone są już dla dzieci od pierwszego roku życia.